Preventivní balíčky

Preventivní balíček - ZDRAVÉ SRDCE

Nepodceňujte nadváhu, vyšší krevní tlak, zvýšenou hladinu tuků ani kolísavou hladinu krevního cukru – tzv. metabolický syndrom patří k onemocněním, která nebolí, o to závažnější však může mít následky!
O své srdce se příliš nestaráme. Každého třetího Čecha trápí několik srdečněcévních problémů současně, tzv. metabolický syndrom. Ten zásadně urychluje kornatění cév a může vyústit v závažné problémy, jako jsou angina pectoris, infarkt myokardu či cévní mozková příhoda...

V našem preventivním baličku ZDRAVÉ SRDCE, Vám pomůžeme včas odhalit skryté hrozící onemocnění. Pomůžeme je včas začít řešit případně jim předcházet, než se rozvinou ve fatální zdravotní obtíže.

Součástí balíčku je:

 • Laboratorní vyšetření krve, které zahrnuje: Glykémii, celkový cholesterol, HDL-cholesterol, LDL-cholesterol, Triacylglyceroly
 • Vyšetřeni srdce pomocí EKG
 • Vyšetření krevního tlaku - tuku
 • Vyhodnocení a seznámení s výsledky

Časté dotazy:

 • Jak dlouho bude vyšetření trvat?
  K vyšetření jsou potřeba dva termíny návštěvy. První termín zahrnuje odběr krve, měření tlaku a EKG vyšetření, doba trvání přibližně 10 minut. Druhý termín návštěvy bude trvat přibližně 20 až 30 minut a bude věnován vyhodnocení a seznámení s výsledky z laboratoře.
 • Jak se mám připravit na odběr krve?
  Je vhodné se dostavit nalačno, ideální je před odchodem z domu vypít větší množství vody.
  Večer před odběrem byste měli omezit přísun některých potravin, které by se mohly na výsledku testů projevit - vyhněte se proto konzumaci alkoholu, čokolády, ořechů. Doporučujeme lehkou stravu.
Cena 1 500,-

Preventivní balíček – FYZIOTERAPIE

Starat se o své tělo není u mnoha lidí prioritou. Není zvykem dbát na prevenci, chodit na masáže, na fyzioterapii, dopřávat svému tělu regeneraci po hektických dnech plných stresu nebo podniknout preventivní fyzioterapeutickou kúru na jaře či na podzim. Aktuálně máte příležitost toto napravit.

Ošetření fyzioterapeutem zahrnuje množství speciálních technik a metod, které upravují svalové napětí a korigují postavení kloubů. Tím se snižuje bolestivé dráždění a mizí i subjektivní vjem bolesti zad, hlavy apod. V kombinaci s pravidelným cvičením představuje fyzioterapie ideální možnost, jak udržet svůj pohybový aparát v dobrém stavu co nejdéle. Pokud trpíte nějakou bolestí nebo omezením, tak cílem specialisty bude nalézt skutečnou příčinu a původ těchto omezení a následně naordinovat léčbu, která povede k odstranění těchto obtíží. Dobrým předpokladem, jak těmto problémům předcházet, je ale také už zmíněná prevence. I zde vám může fyzioterapeut velmi dobře posloužit. Většina problémů s pohybovou soustavou totiž vychází z dlouhodobých špatných pohybových návyků.

Poliklinika Můj lékař nabízí možnost vyzkoušet fyzioterapeutický balíček, který obsahuje základní kineziologický rozbor. Na jeho základě vám pak specialista diagnostikuje stav vašeho pohybového systému a v případě zjištění problémů, navrhne i následný léčebný postup. Balíček je vhodný i pro ty, kteří již k fyzioterapeutovi chodí nebo jej nedávno navštívili. Základní vstupní prohlídku již v tomto případě neabsolvují, navážou rovnou na svůj léčebný program.

Součástí balíčku je:

 • 1. Vstupní návštěva - komplexní vyšetření pohybového systému, 2x individuální cvičení doplněné (dle nutnosti) o elektroléčbu, ultrazvukovou terapii, magnetoterapii či kineziotaping.
 • 2. Individuální cvičení 3 x 40 min doplněné dle potřeby o 1x elektroléčbu BTL – 4000 Premium, 1x ultrazvukovou terapii BTL – 4000 Premium, 1x magnetoterapii BTL – 4000 Smart či 1x kineziotaping.

Časová náročnost:

Individuální.
Cena 1 500,-

Preventivní balíček – STOP NACHLAZENÍ

Infuzní terapie vitamínem C

Záchrana nejen v chřipkovém období
Vitamín C většinou doplňujeme prostřednictvím potravin nebo doplňků stravy, které běžně zakoupíme v lékárně. Málokdo ale ví, že tělo potřebuje zhruba kolem 10 mg vitamínu C denně. Běžným perorálním podáním však docílíte pouze nízké koncentrace vitamínu C, která sice stačí pro posílení obranyschopnosti organismu, ale už nemá preventivní léčivé účinky. Těch je možné dosáhnout pouze při nitrožilním podávání.

Vitamín C je pro nás důležitý nejen v chřipkovém období. Tělo je oslabené, když je ve stresu, vyčerpané, když musí absolvovat vysokou psychickou nebo fyzickou zátěž, trápí ho opakované infekce či silné alergie. V takovou chvíli nedokáže dostatečně bojovat s útočícími viry a bakteriemi a podléhá jim. Infuzní terapie vitamínem C tomuto stavu zabrání a pomůže tělu dobře zvládat i velmi náročné situace.

Vysoce koncentrovaný vitamín C podporuje

 • imunitní systém
 • správný metabolismus tuků
 • tvorbu kolagenu v kůži, kloubech, stěnách cév
 • vstřebávání železa
 • detoxikaci jater
 • správnou funkci mozku
 • blokuje tvorbu rakovinotvorných látek
Infuzní terapie vitamínem C je velmi prospěšná pro sportovce. Blahodárně působí na produkci a vznik karnitinu, který ovlivňuje metabolismus tuků a podporuje redukci váhy. Dále působí na hojení ran, snižuje oxidativní stres a snižuje imunosupresi organismu, která doprovází sportovce při intenzivní zátěži a tréninku.
Při infekci doporučujeme podstoupit infuzi vitamínu C třikrát do týdne. Pro prevenci pak stačí jednou měsíčně. Intenzivní terapie vitamínu C se doporučuje preventivně 2× ročně jako jarní a podzimní kúra s účinkem na půl roku. V den aplikace a den po aplikaci je nutné dodržovat pitný režim (2l vody denně) a nejíst potraviny bohaté na šťavelany: kávu, kakao, čokoládu, ořechy, fazole. Délka ošetření je 30 až 40 minut.

Časté dotazy:

 • Kdy je vhodné jít na preventivní kůru infuzním vitaminem C?
  Vhodná doba je vždy, kdy se člověk cítí vyčerpaný, unavený, má pocit, že na něj něco leze. Vhodná je i aplikace u lidí, kteří již mají nějaké zánětlivé onemocnění nebo jako komplementární péče u onkologických pacientů.
 • Může infuzní vitamin C překyselit organismus?
  Nemůže, účinnou látkou je askorban sodný (nikoli kyselina), hodnota pH je 6 – 7. To znamená, že je neutrální.
 • Jak dlouho trvá aplikace infuze?
  Doba aplikace záleží na dávce, nejčastěji se doba aplikace pohybuje od 30 do 40 min.
Cena 1 000,-
Noví pacienti
Věnujte péči svému zdraví. Staňte se pacientem naší kliniky, kde každý dostane odbornou péči s úsměvem a bez bolesti. Stačí kliknout.
Top