Preventivní balíčky

Preventivní balíček – STOP NACHLAZENÍ

Infuzní terapie vitamínem C

Záchrana nejen v chřipkovém období
Vitamín C většinou doplňujeme prostřednictvím potravin nebo doplňků stravy, které běžně zakoupíme v lékárně. Málokdo ale ví, že tělo potřebuje zhruba kolem 10 mg vitamínu C denně. Běžným perorálním podáním však docílíte pouze nízké koncentrace vitamínu C, která sice stačí pro posílení obranyschopnosti organismu, ale už nemá preventivní léčivé účinky. Těch je možné dosáhnout pouze při nitrožilním podávání.

Vitamín C je pro nás důležitý nejen v chřipkovém období. Tělo je oslabené, když je ve stresu, vyčerpané, když musí absolvovat vysokou psychickou nebo fyzickou zátěž, trápí ho opakované infekce či silné alergie. V takovou chvíli nedokáže dostatečně bojovat s útočícími viry a bakteriemi a podléhá jim. Infuzní terapie vitamínem C tomuto stavu zabrání a pomůže tělu dobře zvládat i velmi náročné situace.

Vysoce koncentrovaný vitamín C podporuje

 • imunitní systém
 • správný metabolismus tuků
 • tvorbu kolagenu v kůži, kloubech, stěnách cév
 • vstřebávání železa
 • detoxikaci jater
 • správnou funkci mozku
 • blokuje tvorbu rakovinotvorných látek
Infuzní terapie vitamínem C je velmi prospěšná pro sportovce. Blahodárně působí na produkci a vznik karnitinu, který ovlivňuje metabolismus tuků a podporuje redukci váhy. Dále působí na hojení ran, snižuje oxidativní stres a snižuje imunosupresi organismu, která doprovází sportovce při intenzivní zátěži a tréninku.
Při infekci doporučujeme podstoupit infuzi vitamínu C třikrát do týdne. Pro prevenci pak stačí jednou měsíčně. Intenzivní terapie vitamínu C se doporučuje preventivně 2× ročně jako jarní a podzimní kúra s účinkem na půl roku. V den aplikace a den po aplikaci je nutné dodržovat pitný režim (2l vody denně) a nejíst potraviny bohaté na šťavelany: kávu, kakao, čokoládu, ořechy, fazole. Délka ošetření je 30 až 40 minut.

Časté dotazy:

 • Kdy je vhodné jít na preventivní kůru infuzním vitaminem C?
  Vhodná doba je vždy, kdy se člověk cítí vyčerpaný, unavený, má pocit, že na něj něco leze. Vhodná je i aplikace u lidí, kteří již mají nějaké zánětlivé onemocnění nebo jako komplementární péče u onkologických pacientů.
 • Může infuzní vitamin C překyselit organismus?
  Nemůže, účinnou látkou je askorban sodný (nikoli kyselina), hodnota pH je 6 – 7. To znamená, že je neutrální.
 • Jak dlouho trvá aplikace infuze?
  Doba aplikace záleží na dávce, nejčastěji se doba aplikace pohybuje od 30 do 40 min.
Cena 1 000,-
Noví pacienti
Věnujte péči svému zdraví. Staňte se pacientem naší kliniky, kde každý dostane odbornou péči s úsměvem a bez bolesti. Stačí kliknout.
Top